DOVOLENÁ ZADARMO

Reklama
Čeština
English
| Login |  
  Login   Novinky   Chaty   Rady   O nás   Help   Fórum  
 
 .::  Stát Mapa Evropy
Chorvatsko
Zagreb Krapina-Zagorje Sisak-Moslavina Karlovac Varaždin Koprivnica-Križevci Bjelovar-Bilogora Primorje-Gorski Kotar Lika-Senj Virovitica-Podravina Požega-Slavonia Brod-Posavina Zadar Osijek-Baranja Šibenik-Knin Vukovar-Srijem Split-Dalmatia Istria Dubrovnik-Neretva Međimurje City of Zagreb
 .::  Župa
Bjelovar-Bilogora
Brod-Posavina
City of Zagreb
Dubrovnik-Neretva
Istria
Karlovac
Koprivnica-Križevci
Krapina-Zagorje
Lika-Senj
Međimurje
Osijek-Baranja
Požega-Slavonia
Primorje-Gorski Kotar
Šibenik-Knin
Sisak-Moslavina
Split-Dalmatia
Varaždin
Virovitica-Podravina
Vukovar-Srijem
Zadar
Zagreb

 .:: Partneři

Zeptej Se Muže

CZlist : Cestování a ubytování v ČR

The Weather Network

  Rady

 Rady, návody, tipy, postupy a jiné informace
Rozbalit vše Sbalit vše
  Základní informace
  Alfa a omega
  Tipy na pohodovou výměnu
  Stažení dokumentů

  Ostatní články


 Alfa a omega  

Nikdy nezapomínejte na bezpečnost!

Aby Vaše výměna byla úspěšná a spokojenost byla na obou stranách, vždy a za všech podmínek dodržujte tato pravidla. Chráníte tak sebe i druhou stranu před případnými problémy.

Pečlivým dodržováním těchto zásad si budujete základy Vaší úspěšné výměny. Ten, kdo není schopen přistoupit na tato jednoduchá pravidla, má k tomu jistě nějaké důvody, které by měl rozumně vysvětlit. Každý chce mít přeci fajn rekreaci a ne se pak dodatečně handrkovat či pátrat po tom, co to bylo za hulváty. Takže rozum do hrsti, čím více o sobě vzájemně budete vědět, tím lépe.

Našli jste nabídku na výměnu, na kterou byste rádi reagovali. Co teď?

1. Kontaktujte se (emailem, telefonicky).

2. Alespoň stručně představte svoji rodinu, přátele - tedy hlavně ty, co se s Vámi ubytují. Kolik Vás vyrazí na víkend? máte pejska či kočičku? jsou čistotní? proč se Vám zalíbila zrovna jejich chata... No prostě něco jako motivační dopis pro protistranu. Dejte jim odkaz na Váš rekreační objekt. Buďte vzájemně vstřícní a upřímní. Nejde o to vzbudit u druhé strany přehnaná očekávání, ale upřímně jim nabídnout to co máte.

3. Tak bojová porada proběhla, termín výměny je jasný. Padli jste si do oka a výměně nic nebrání. Tedy nic, jen teoreticky. Řekli jsme si, že chceme BEZPEČNOU výměnu. Takže ještě trocha práce (úředničiny) navíc.

4. Dohodněte se s druhou stranou, kdy a kde si předáte klíče a vyměníte podepsané papíry. Samozřejmě ideálně při cestě na místa, ale klíče může předat i soused, nebo babička, která bydlí někde poblíž. Dohodněte si schůzku na jasně daném místě, vyměňte si telefonní kontakt. PS: upozorněte Vaše chataře sousedy, že v termínu od - do budou mít na chvíli ve Vašem objektu někoho jiného. Nejlépe jim dejte rovnou papírek s Vašim telefonním číslem, jménem, číslem chatky a termínem odkdy dokdy budou mít za Vás náhradu. Pokud máte se sousedy natolik dobré vztahy, klidně se dohodněte, že přijdou Vaše náhradníky alespoň pozdravit.

5. Při sjednávání termínu nezapomeňte rovnou domluvit kde a v kolik hodin si opět klíče předáte (při návratu domů).

6. Stáhněte a vytiskněte si dokument Základní formulář. Pečlivě vyplňte uvedené kolonky (datum nástupu na pobyt, datum a hodina ukončení pobytu, speciální instrukce - zapínání vody, elektriky, apod.). Vyplněný papír si ofoťte (naskenujte, vyfoťte) a uschovejte. Radíme číslo OP vyplnit až před předáváním klíčů s fyzickou kontrolou OP. Vyplněný papír a OP přibalte na cestu a nezapomeňte je doma. Nejlépe, pokud se s protistranou dohodnete, že si předvyplněný papír dopředu vyměníte e-mailem či faxem.

7. Tak konečně je velký den D, sešli jste se s protistranou. Zkontrolujte si OP, podepište se na formulář. Vyfoťte si protistranu. Protistrana provede to samé.

8. Neberte krok č. 7 jako zbytečnost. Pokud protistrana bere výměnu vážně a s čistými úmysly, nemá důvod se vytáčet a hledat výmluvy proč se nevyfotit!

9. Při pobytu nezapomínejte na slušné chování a se vším zacházejte opatrně a ohleduplně. Dodržujte pokyny svěřenců. Nezapomeňte, že nejste doma, ale na návštěvě.

10. Po návratu domů co nejdříve navštivte svou vlastní chatu a zkontrolujte, zda je vše tak jak má být.

Takže pobyt se Vám líbil, užili jste si skvělou dovolenou. Proto je slušností si byť i znovu za pobyt a výměnu poděkovat a poslat protistraně (a možná teď už i trochu "kamarádům") krátkou zdravici s fotkou, jak si na jejich chatě užíváte.

Důležitým krokem zakončení výměny je vyplnění hodnocení celé akce. Budete tak pro další výměny pro ostatní opět důvěryhodnější.


Důležitá telefonní čísla

Nikdy je nezapomeňte! Jsou předtištěna i na formuláři. Vlastní telefonní čísla si doplňte rukou.

150 Hasičský záchranný sbor ČR

155 Zdravotnická záchranná služba

158 Policie ČR

156 Obecní (městská) policie

112 Jednotné evropské číslo tísňového volání

Vaše pojišťovna

Kontaktní osoba u chaty

...případně další telefonní čísla, která si dopište do formuláře

VŽDY MĚJTE SVOJI NEMOVITOST ŘÁDNĚ POJIŠTĚNOU!

 10  20  30  50  70  100 

.:: Nové OBJEKTY
Chata u hradu Bouzov
Chata Branka
byt Luhačovice
Chalupa
Chalupa Bušín - podhůř...

.:: Nová HODNOCENÍ
Vzorová chata Moc děkujeme za úžasnou výměnu! Líbil...

.:: Namátkou
Vzorová chata

Reklama

 .:: Reklama
Reklama 4
Login | Novinky | Chaty | Rady | O nás | Reklama | Mapa stránek | Mapa Evropy | Fórum | Kniha návštěv | Help
Designed by www.dovolenazadarmo.cz | Private policy | Optimalizováno pro Internet Explorer
Jakékoliv chyby (nefunkčnost systému, špatné odkazy, překlepy, ...) prosíme klidně hlaste na náš e-mail.
Chyba, curl